هوشمندانه‌ترکار کنید

0
257
هوشمندانه‌تر کار کنید
هوشمندانه‌تر کار کنید

 هوشمندانه‌ترکار کنید

وقتی به اهرام بزرگ مصر نگاه می­ کنیم، تعجب می­ کنیم که آنها چگونه توانسته­ اند بدون ابزارهای امروزی چنین شگفتی را بیافرینند، یا دیوار بزرگ چین که بیش از ۲۰۰۰ سال از ساخت آن می‌گذرد، در دوره­ ای بدون جرثقیل و تراکتور پدید آمده است. خوشبختانه امروزه، نیازی نیست صاحبان کسب­ و­کار به کارهای کمرشکنی بپردازند که زمانی برای پدید آمدن شگفتی­ های بشری لازم بوده است. با این وجود، وقتی کسب­ و­کاری را شروع می­ کنید، کارهایی که باید انجام دهید بمانند ساختن یک بنای عظیم شما را می­ ترساند. از یک جهت هم باید مواظب باشید. کسب­ و­کار شما در واقع، میراث شماست. این وظیفه شماست که بر تشکیل و ساخت آن نظارت داشته باشید. همچنین مهم است که بدانید شما به ­تنهایی نمی­ توانید این کار را انجام دهید و نباید هم به تنهایی انجام دهید.

در اینجاست که افراد موفق از هنر اهرم استفاده می­ کنند. اهرم یعنی با صرف انرژی کمتر، بازدهی بیشتر حاصل کردن. به بیان دیگر، اهرم یعنی هوشمندانه کار کردن به جای بیشتر کار کردن. یعنی با صرف زمان و انرژی کمتر، خروجی بیشتری به­ دست آوردن. اهرم یعنی تا جایی که می­ توانید، کارها را به دیگران بسپارید. شما منبع محدودی متشکل از دو عنصر زمان و انرژی هستید. بسیاری از افراد ترکیب این دو عنصر را به­ خوبی رعایت نمی­ کنند. به محدودیت ها کم توجه­ اند. افرادی که درآمدهای هنگفتی کسب می کنند، لزوما بیشتر کار نمی‌کنند، بلکه این افراد سازنده و خلق­ کننده هستند. آنها از استعدادها، مهارت­ها، ارتباطات، توانایی­ ها و منابع دیگران استفاده می­ کنند. شاید افراد دیگر در برخی کارها بهتر از شما باشند. هر کاری که در آن خوب هستید را خودتان انجام دهید و کارهایی را که در آن مهارت کمتری دارید به دیگران بسپارید. به‌عنوان مثال فروش محصولات بدون اینکه آنها را خریده باشید، یکی از اَشکال اهرم هنگام شروع یک کسب و کار است. به این شکل می­ توانید سرمایه مورد نیاز خود را برای تهیه ابزارهای ضروری جمع­ آوری کنید. نوشتن یک کتاب، تولید یک دوره­ آموزشی یا ایده­ پردازی و فروش آن به دیگران، روش دیگری برای کسب درآمد غیرفعال و بهره­ گیری از قانون اهرم است. یکی دیگر از اَشکال اهرم، آموزش و یادگیری است. مواردی را که دوست دارید یاد می­ گیرید و سپس آنها را در عمل پیاده می­کنید.

پس در هر کسب و کاری که هستید، می­ توانید به کمک اهرم، درآمد خود را افزایش دهید. حال سوال ما از شما این است: چگونه می­ توانید از اهرم در کسب و کار خود استفاده کنید؟ نظرات خود را برای ما بفرستید.

مطلب ارسالی از : دایان عطا مدیر وبسایت  آکادمی رشد

ارسال یک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید