انوشه انصاری نخستین مسافر ایرانی فضا

0
1137

انوشه انصاری نخستین مسافر ایرانی فضا

انوشه انصاری نام کسی است که وقتی صحبت از کسب رکوردها و فرد برند ها می شود، به عنوان نخستین ایرانی که به فضا سفر کرده است، می درخشد. جالب است بدانید که وی هزینه سفرش را نیز خود متقبل شده است. این امر تنها در خصوص سه نفر پیش از او اتفاق افتاده است. دانستن خط فکری و روش زندگی افرادی چون انوشه انصاری موجب افتخار و الهام گرفتن از آنان خواهد گردید. انوشه انصاری پیش از سفر به فضا نیز افتخاراتی چون کارآفرینی و تاسیس شرکت های موفق را در کارنامه خود داشت.

انوشه انصاری

 

گذشته انوشه انصاری، تحصیلات و آغاز به کار

انوشه انصاری در مشهد متولد شده است. از چهار سالگی تا شانزده سالگی که به همراه خانواده به آمریکا سفر کرد، در تهران زندگی می کرده است. در آمریکا مدرک کارشناسی خود را در رشته مهندسی الکترونیک و علوم کامپیوتر به اتمام رساند و با نمرات درخشان کارشناسی ارشد خود را نیز گذراند. سپس برای شرکت های به نامی کار کرد. او در حین کار به نوشتن مقالات علمی نیز می پرداخت و دو اختراع نیز داشت.

انوشه انصاری و علاقه به فضانوردی

همچونچون بسیاری از کودکان فضا برای او منبع رویا و الهام بود.او این رویا را همواره در خود داشت، اما این آرزو تنها زمانی جامه حقیقت پوشید که توانست با تلاش و فعالیت ثروت لازم برای این سفر را فراهم آورد. هزینه ای که حدود بیست میلیون دلار بود. او در در زمان حضور در ایستگاه فضایی نیز به تحقیقات علمی ارزشمندی پرداخت. سفر او به فضا بازتاب گسترده داشت و مجامع مختلف علمی ایرانی و بین المللی از او تقدیر کردند.

انوشه انصاری

 

تاسیس شرکت انوشه انصاری

انوشه انصاری و همسرش شرکت TTI را که در زمینه تامین تجهیزات شبکه های کامپیوتری فعالیت می کرد تاسیس کردند. اما پس از چند سال این شرکت را فروختند و یک شرکت تازه به نام پرودی تاسیس کردند. انوشه انصاری مدیریت این کمپانی را بر عهده دارد. آنها در این شرکت می خواهند با همکاری روسیه و شرکت ماجراجویی های فضایی، طرحی را پایه ریزی کنند که بتوان گردشگران علاقمند به فضا را به آرزوی خود رساند.

فعالیت های متفرقه

انوشه انصاری در کنار فعالیت های علمی و تجاری خود، در زمینه های خیریه نیز مشغول است. نام بنیاد خیریه ای که او با همکاری برادر همسرش تاسیس نموده است، بنیاد اهورا می باشد. همچنین شرکت پرودیا سیستمز را تاسیس کرده است. ماموریت این شرکت فعالیت و توسعه در زمینه خانه های هوشمند می باشد.

فهرست افتخارآفرینی ها

  • نخستین ایرانی مسافر فضا
  • کارآفرین برتر
  • تاجر موفق
  • نوآور و کارآفرین
  • دکترای افتخاری علوم
  • جایزه ملی پیشگامان فضا

 

ارسال یک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید