انواع تبلیغات اینترنتی: تبلیغات پاپ آپ (Pop-up Ads)

1
41
انواع تبلیغات اینترنتی: تبلیغات پاپ آپ (Pop-up Ads)

صفحات ناخواسته‌ ای که در هنگام باز کردن یک صفحه‌ی وب، به همراه آن باز شده و آگهی نمایش می‌دهند تبلیغات «پاپ.آپ» هستند. این صفحات معمولا در اندازه‌ای کوچک‌تر از صفحه‌ی استاندارد مرورگرهای اینترنتی هستند و با بارگذاری شدن صفحه‌ اصلی، آنها نیز به‌طور اتوماتیک باز می‌شوند. این نوع تبلیغات از آنجایی که به‌صورت پیش‌بینی‌ نشده همراه با برخی صفحات باز می‌شوند اغلب حالتی آزاردهنده دارند. اکثر مرورگرهای اینترنتی این امکان را فراهم می‌ کنند که در هنگام کار در اینترنت جلوی نمایش همه‌ی صفحات پاپ.آپ گرفته شود. برخی نوارهای ابزار اینترنتی نیز پس از نصب شدن بر روی دستگاه کامپیوتر به‌ صورت پیش‌فرض نمایش تبیغات پاپ.پاپ را منع می‌ کنند.

همین طور که مشخص است به دلیل اینکه این روش تبلیغات زیاد برای کاربران اینترنت جذاب نیست و چندان تاثیر مناسبی روی آنها نمی گذارد، زیاد هم مورد استفاده قرار نمی گیرد.

تبلیغات «پاپ.آندر» (Pop-Under) هم نوعی از تبلیغات پاپ.آپ هستند. پاپ.آندرها هم به‌صورت ناخواسته و به شکل یک صفحه‌ی مستقل از صفحه‌ی اصلی طراحی شده‌اند. اما پاپ.آندرها در زمان نمایش صفحه اصلی باز نمی‌شوند، بلکه در زیر آن پنهان شده‌اند و هنگامی که صفحه‌ی اصلی بسته می‌شود، آنها باز می‌شوند.

این روش تبلیغاتی هم به خاطر دلایلی که گفتیم در هیچ جای دنیا توسط برند های شناخته شده، مورد استفاده قرار نمی گیرد و همچنین در کشور ما هم چندان مورد توجه قرار نمی گیرد.

مقاله مرتبط : روش های افزایش فروش اینترنتی برای کسب و کارها کوچک و محلی

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید