آشنایی با پردرآمدترین شغل های ایران

0
350
آشنایی با پر درآمدترین شغل های ایران
آشنایی با پر درآمدترین شغل های ایران

فهرست ۵ تا از پردرآمدترین مشاغل ایران

آشنایی با پردرآمدترین شغل های ایران  ؛ اگر می‌خواهید بدانید پردرآمدترین مشاغل ایران کدام مشاعل و حرفه‌ها هستند در این مقاله با ما همراه باشید. البته خیلی از آدم‌ها دلشان نمی‌خواهد دیگران از میزان درآمد ماهانه شان اطلاع داشته باشند. درواقع میزان درآمد ماهیانه یا سالانه هم جز اسرار شخصی افراد تلقی می‌شود.

البته در برخی از کشورهای اروپایی به دلیل سیستم شفاف مالیات و… میزان درآمد و عایدی و مالیات افراد در یک سیستم مرکزی که همه اجازه دسترسی به آن را دارند ثبت می‌شود. اما در ایران این گونه نیست و عموما افراد در هر سمت و جایگاه شغلی میزان درآمدشان را به طور مخفی نگه می‌دارند. اما به هر ترتیب برخی از مشاغل که با یک حساب سرانگشتی درآمد هنگفت‌شان مشخص می‌شد را در این فهرست پردرآمدترین مشاغل ایران آورده ایم.

۱. متخصص کامپیوتر

در این دنیای مدرن امروزی در هر کسب و کاری نیاز به استفاده از کامپیوتر احساس می‌شود بعضی مشاغل که حتی بدون این وسیله فلج می‌شوند، در واقع امروز معاملات تجاری مهم و رد و بدل شدن پول در شبکه‌های بانکی داخل و خارج کشور توسط اینترنت و از طریق کامپیوتر صورت می‌گیرد. و به این ترتیب شغل های مربوط به تخصص کامپیوتر در فهرست پردرآمدترین مشاغل ایران جای می‌گیرند.

درآمد متوسط: سالانه ۳۰ میلیون تومان

بالاترین درآمد: سالانه ۱۵۰ میلیون تومان

۲. متخصص و جراح زیبایی

قیمت زیباسازی یک بینی در بازار متخصص‌های این جراحی متفاوت است. ممکن است شما جراح گمنامی را پیدا کنید که با ۵۰۰ هزار تومان هم دماغ شما را زیر تیغ و چکش ببرد اما در بازار حرفه ای‌ها قیمت از ۲ میلیون تومان شروع می‌شود و تا ۷ یا ۸ میلیون هم بالا می‌رود.

معمولا جراح‌های حرفه‌ای و سرشناس دو روز در هفته را به‌عمل جراحی اختصاص می‌دهند و سایر روزها را در مطب به ویزیت عمل شده‌ها و افرادی می‌پردازند که برای جراحی مراجعه می‌کنند. در آن روز جراحی هم چهار تا پنج فرد در هر روز مورد جراحی قرار می‌گیرند.

به طور میانگین یعنی هفته‌ای ۱۶ تا ۲۰ نفر. این ارقام را که ضربدر ماه‌های سال و قیمت جراحی توسط حرفه ای‌ها کنید، ارقام ابتدایی مطلب را به‌دست می‌آورید. البته این منهای دغدغه‌های گونه و لب و پوست و… است که آنها هم برای خودشان رقمی می‌شوند. با احتساب افت و خیزهای بازار، سفرهای سالانه برای شرکت در سمینارها و… ارقام ابتدای مطلب بسیار نزدیک به واقعیت است.

سایر خدمات زیبایی مثل تزریق ژل و چربی که زحمت و خطر کمتری دارد، حتی پزشکان عمومی را هم وارد این عرصه کرده است. بنابراین اگرچه ایران یکی از بهترین بازارهای حوزه زیبایی است اما رقابت هم در این بازار بسیار نفسگیر شده است. اما به هر حال فعالیت در این حوزه در فهرست پردرآمدترین مشاغل ایران است.

درآمد متوسط: سالانه یک میلیارد و ۱۵۲ میلیون تومان

بالاترین درآمد: سالانه ۲ میلیارد و ۸۸۰ میلیون تومان

۳. وکیل خانواده

تقریبا چند سالی از اینکه شغل وکالت – به شکل تخصصی در زمینه طلاق – تبدیل به یکی از حرفه‌های پردرآمد در جامعه ایرانی شده است می‌گذرد. میزان حق وکالت دریافتی بستگی به مسائل مختلفی دارد. مثلا اینکه چقدر مهریه کرده باشید یا چقدر مهریه شما باشد و از آن مهم تر، چقدر این جدایی برایتان مهم است.

علاوه بر تبلیغات مناسب، باید به نوعی جامعه شناس و روانشناس خوبی هم باشید. شناسایی دقیق جغرافیای محل فعالیت به لحاظ احتمال طلاق در آن ناحیه از شهر می‌تواند در موفقیت شما بسیار موثر باشد.

درآمد متوسط: سالانه ۷۲ میلیون تومان

بالاترین درآمد: سالانه n میلیون تومان بسته به پرونده هایی که گیرتان بیاید

۴. بازیگر سینما و تلویزیون

دیگر تردیدی وجود ندارد که حداقل رقم دریافتی بازیگران مطرح ایران برای بازی در یک فیلم سینمایی یا سریال تلویزیونی کمتر از ۵۰ میلیون تومان نیست. این رقم بسته به ارزش بازیگر برای گیشه و نوع فیلمی که قرار است در آن به ایفای نقش بپردازد گاهی تا ۲۰۰ میلیون تومان هم می‌رسد. بعضی بازیگرها دست رد به سینه هیچ تهیه‌کننده و کارگردان و فیلمنامه‌ای نمی‌زنند. اگرچه این هم هست که بازیگرها به ویژه اگر مطرح باشند، خرج بالایی هم برای خودنمایی در جامعه دارند. به هر حال نمی‌شود که ستاره باشی و پرایدسوار شوی یا گوشی موبایل درپیتی دستت بگیری یا لباس هایت برند نباشد یا… همین دیگر، ستاره بودن خرج هم بسیار دارد.

درآمد متوسط: سالانه ۱۵۰ میلیون تومان

بالاترین درآمد: سالانه ۵۰۰ میلیون تومان

۵. مربی و بازیکن فوتبال

وضعیت پرداخت دستمزد بازیکنان و مربیان فوتبال در ایران شاید در حد سایر کشورهای مطرح در قاره آسیا نباشد اما بازهم بازیکنان و مربیان طراز اول فوتبال سالانه کمتر از ۴۰۰ میلیون تومان دریافت نمی‌کنند. این البته منهای پاداش هایی است که در طول فصل به دلایل مختلف دریافت می‌کنند. بازیکنان سطح اول فوتبال ایران تازه این امکان را هم دارند که با یک یا دو فصل بازی در تیم‌های عربی پول خوبی به جیب بزنند. علاوه بر این بازیکنان و مربیان فوتبال به دلیل محبوبیت در جامعه معمولا از امتیازهایی برخوردار می‌شوند که شامل حال سایر اقشار نمی‌شود. مثلا چه کسی حاضر نیست به یک بازیکن محبوب فوتبال در زمان خرید خودرو تخفیف ویژه بدهد؟ تازه اینکه چیزی نیست، بعضی‌ها حتی خودرو هم هدیه می‌دهند!

ارسال یک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید